New Portable Devices

Komputery przemysłowe   Panele PC   Kolektory danych

pl PL   eng eng
Co poprawić? Krytyka
Waluta:   e-mail: tel.: +48 791-242-901
 
 
« Wstecz Strona główna » Blog » Niewielkich rozmiarów komputery przemysłowe - czym są i jakie mają zastosowanie? Wyjaśnimy.

Niewielkich rozmiarów komputery przemysłowe - czym są i jakie mają zastosowanie? Wyjaśnimy.

18.10.2023
Mini PC Przemysłowe

powrót

Do jakiego zastosowania są mini komputery przemysłowe? Czy mogą zastąpić standardowe PC?

 

komputery przemysłowe mini PC

 

Użytkowe i funkcjonalne komputery przemysłowe.

 

W naszej ofercie znajduje się dużo różnych rodzajów komputerów przemysłowych. Do tej grupy urządzeń należą m.in. mini PC, czyli mini komputery. Cieszą się one dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na swoją mobilność. Podobnie jest, jeśli chodzi o mały komputer stacjonarny. W ostatnich latach lawinowo zwiększa się zapotrzebowanie na wzmocnione i odporne sprzęty. Staramy się szybko reagować na zapotrzebowanie na rynku, oferując w swoim asortymencie tego typu urządzenia. Najczęściej komputer stacjonarny mini znajduje zastosowanie w przemyśle na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy to jednocześnie produkcji, dystrybucji (magazyny, transport samochodowy, kolejowy, morski i lotniczy) i sprzedaży. Mini PC jest wykorzystywany również przez armię i wojsko w bazach i pojazdach wojskowych wszelkiego rodzaju. Świadczy to o dużej uniwersalności oraz użyteczności sprzętu.

 

ZASTOSOWANIE

 

Zastosowanie MiniPC Przemysłowych jest bardzo uniwersalne. Najczęściej komputer stacjonarny mini znajduje zastosowanie w przemyśle na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy to jednocześnie produkcji, dystrybucji (magazyny, transport samochodowy, kolejowy, morski i lotniczy) i sprzedaży. Mini PC jest wykorzystywany również przez armię i wojsko w bazach i pojazdach wojskowych wszelkiego rodzaju. Świadczy to o dużej uniwersalności oraz użyteczności sprzętu.

Komputery też mogą służyć w biurze, zastępując znane nam doskonalne duże pc-ty. Dodatkowo dzięki swoim niewielkim wymiarom nie zajmują tyle miejsca, a to niekiedy ma ogromne znaczenie.

 

kolektor danych czytnik RFID skaner kodów kreskowych

 

To czym tak naprawdę różnią się komputery przemysłowe w wersji mini od standardowych domowych stacjonarek?

Już spieszymy z wyjaśnieniem różnic.

 

MiniPC vs domowe komputery:

- niewielkie wymiary

- mega wytrzymała obudowa, która chroni płytę główną

- zastosowanie chłodzenia pasywnego (brak wentylatora) - brak wentylatora przede wszystkim niweluje możliwość usterki chłodzenia w komputrze, ale zwłaszcza nie powoduje zaciągania kurzu do wnętrza obudowy. Cały proces chłodzenia komputera odbywa się przez lamele na jego obudowie. Można powiedzieć, że obudowa mini komputera to jego wentylacja.

- niektóre z modeli mini pc mogą posiadać w pełni odporną na kurz, pył i wodę obudowę

- zaletą takich mini komputerów przemysłowych jest mozliwość ciągłej, nieprzerwanej pracy 24/7

- szereg złącz i konektorów, które nie występują w komputerze stacjonarnym a służą do sterowania i zarządzania procesami przemysłowymi (maszynami, kontrolerami, pojazdami, etc.),
- szeroki zakres napięcia zasilania - dostępny w odpowiednich wersjach.

 

 

Zastosowanie stacjonarnych mini pc przemysłowych to jak widać same zalety.

Kilku producentów, z którymi współpracujemy, pozwala nam na częste modyfikacje wyposażenia poszczególnych typów komputerów przemysłowych. Dodatkowym atutem, jaki cechuje komputer przemysłowy mini PC, jest właśnie możliwość ich modyfikacji i rozbudowy. Modularna, elastyczna konstrukcja zwiększa szansę modyfikacyjną przemysłowych mini BOX-ów. Usprawnia to optymalizację dopasowania technologii sprzętowych do zróżnicowanego zastosowania i znacznie obniża koszty projektów.
 kolektory danych terminale mobilne przenośne

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą MiniPC - Przemysłowe.

powrót

Intel® Celeron® M Processor, Intel® Pentium® M Processor, Intel® Core Duo (Yonah) Low Voltage, Transmeta Crusoe®, Microsoft®, Windows®, Hsdpa®, Umts®, Bluetooth®, WIFI®, USB®, FireWire® and PCMCIA®

© 2024 Mobilator.pl
 
 
Realizacja: tio interactive